فروشگاه

فهرست مطالب

81 هزار تن تولید برنج در جویبار پیش بینی شد.

تولید برنج

81 هزار تن تولید برنج در جویبار پیش بینی شد.

1402/05/17

امروز سه شنبه عبدالله رحیمی در گفتگو با خبرنگار ایانا اظهار داشت: از اراضی 12 هزار و 500 هکتار شالیزاری شهرستان جویبار برداشت خوشه‌های طلایی برنج آغاز شده است. 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جویبار گفت: از 635 دستگاه ماشین مخصوص جهت محصول از این اراضی استفاده میشود. از شالیزارهای این شهرستان حدود 74 درصد ارقام محلی هاشمی و طارم و 26 درصد مابقی ارقام پرمحصول کشت شده است.

ایشان عنوان کرد: در جویبار برداشت محصول برنج آغاز شد و تا پایان مردادماه ادامه دارد. در این شهرستان 81 هزار تن تولید شلتوک برنج پیش بینی میشود.

این مقام مسئول اضافه کرد: 35 کارخانه مدرن، صنعتی و سه کارخانه سنتی و قدیمی تعداد واحدهای شالیکوبی این شهرستان می باشد. علاوه‌بر تبدیل شلتوک‌های تولیدی کشاورزان جویباری در  کارخانه‌های شالیکوبی شلتوک شالیزارهای شهرهای همجوار نیز به برنج سفید تبدیل می‌شود.

در پایان ایشان ادامه داد: بیمه شالیزارهای منطقه را در برابر حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل، سرما، طوفان، بادهای گرم و خشک‌سالی بسیار موُثر می باشد.  سه هزار و 504 هکتار از شالیزارهای این شهرستان در برابر این حوادث در سال‌ زراعی امسال بیمه شد.