فروشگاه

فهرست مطالب

دانستنی هایی درباره ذرت و گندم

دانستنی هایی درباره ذرت و گندم

مدت زمان مطالعه : حدود 2 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

درباره اهمیت این دو غلات باید گفت که بخش جدایی ناپذیر زندگی ما که تغذیه میباشد به طرز غیر قابل باوری وابسته به این دو گیاه است. امروزه از نان گرفته تا انواع کیک و بیسکوییت و همچنین غذاهای لذیذی همچون پاستا و پیراشکی برای تولید نیازمند این دو محصول میباشد. همچنین روغن های خوراکی بدست آمده از ذرت و فرآورده های بهداشتی مربوط به گندم و بخش عمده تامین علوفه و دانه برای تغذیه دام و طیور وابسته به کشت این دو محصول میباشد.

بر همین اساس باید گفت که در بین واردات و صادرات محصولات کشاورزی بخش عمده ای به این دو محصول اختصاص دارد. گندم در رتبه اول و ذرت در رتبه دوم قرار دارند.

 

آمارهایی مربوط به گندم و ذرت

گندم تغذیه 2.5 میلیارد انسان را در 89 کشور جهان تامین میکند و باید گفت که در حدود 1 میلیارد از این جمعیت درآمد کمی در حد تنها دو دلار در روز دارند و نان در واقع اصلی ترین غذای آنان میباشد.

ذرت نیز غذای اصلی 900 میلیون نفر از مردم کم درآمد جهان میباشد و مهمترین محصول کشت جنوب آفریقا است. بر اساس آمارهای جهانی در سال 2020 ذرت کشت غالب 205 میلیون هکتار از زمین های کشاورزی جهان بوده است و در مورد گندم نیز باید گفت که بیش از 220 میلیون هکتار از زمین های زراعی به کشت این محصول اختصاص دارد. این مساحت از مجموع کشورهای انگلستان ، ایتالیا ، اسپانیا ، آلمان و فرانسه هم بیشتر میباشد.

 

گندم و ذرت دو غذای کالری بالا

در جهان چیزی در حدود 300000 گونه گیاهی قابل خوردن وجود دارد که تنها در سه مورد آن یعنی گندم ، ذرت و برنج میتوان گفت که بیش از 60 درصد انرژی مورد نیاز ما انسان ها را تامین میکنند.

گندم و ذرت
گندم و ذرت دو غذای کالری بالا

البته باید این نکته را هم گفت که از میان این همه گونه گیاهی انسان تنها 200 گونه را برای تغذیه انتخاب کرده است. در واقع باید گفت که حدود 75 درصد غذای جهان از 12 گونه گیاهی و 5 گونه حیوانی تامین میشود که بسیار جالب است. بدانید بیش از 50 درصد پروتئین و کالری گیاهی ما از همان سه گیاه معروف قابل دستیابی میباشد.

 

 

 

نقش گندم و ذرت در نظام جهانی غذا

کشت این محصولات را باید یک صنعت بزرگ دانست که امروزه یکی از ارکان اصلی اقتدار و قدرت کشورها محسوب میشود. بر اساس آمارهای سال 2010 کشاورزی یک چهارم سطح جهانی تولید و انتشار گازهای گلخانه ای را به خود اختصاص داده است. بر همین اساس بسیاری از دولت ها سال هاست که تحقیقات گسترده ای را برای ایجاد روش های نوین کشت این محصول و اصلاح و تولید واریته های پربازده با مقاومت بالا را شروع نموده اند. در کشور ما نیز هر ساله روش های نوین کشت جایگزین روش های قدیمی شده در سال زراعی جدید هم با ابلاغ طرح ملی اطلاح الگوی کشت کار خود را شروع نموده است.

 

ذرت راهی برای جلوگیری از سوء تغذیه کودکان

در طی دهه های 1970 تا 1980 گونه های بسیار مرغوبی از ذرت تولید شد که حاوی سطوح بالایی از دو اسید آمینه لیزین و تریپتوفان بودند.

ذرت
ذرت راهی برای جلوگیری از سوء تغذیه کودکان

این دو اسید آمینه نقش مهمی در بهبود رشد و تقویت بدن داشته و کمک شایانی به یک رشد عالی در سنین رشد مینماید. این راهکار برای کمک به رفع سوء تغذیه کودکان در کشورهایی با درآمد پایین راه حلی بسیار عالی میباشد که در عین حال میتواند به ریشه کن شدن گرسنگی در جهان نیز پایان میدهد.

 

 

 

 

سخن پایانی 

گندم و ذرت دو محصول اصلی کشت در سراسر جهان و غذای اصلی بیشتر مردم کره زمین میباشد. سال هاست که بشر از کشت این دو محصول برای سیر نمودن خود استفاده کرد و با پیشرفت تکنولوژی متوجه خواص بیشتر آن نیز شده است. در حال حاضر گندم و ذرت را باید یکی از جنبه های قدرت کشورها در عرصه تولید و تامین غذا دانست. امنیت غذایی یک کشور نقش مهمی در ثبات سیاسی آن کشور داشته که با توجه به اهمیت بالای این دو محصول باید آنها را یکی از عوامل اصلی تامین امینت غذایی در جهان دانست.

 

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به آدرس taminnahade.com مراجعه نمایید.