فروشگاه

پلت مرغی LIFE

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

پلت مرغی LIFE

مدت زمان مطالعه : حدود 3 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

 

پلت مرغی
پلت مرغی از آن دسته از کودهای کامل به شمار می آید

پلت مرغی LIFE از دسته کودهای کامل هست که به دلیل دارا بودن کیفیت بالا و ماده آلی منبع تغذیه بسیار مناسبی برای خاک کشاورزی باشد. علاوه برداشتن مواد مغذی از نیتروژن ، بسیار کود غنی تری نسبت به کودهای دیگر ارگانیک به شمار  می رود که حاوی 90 درصد مواد آلی مفید از جمله نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم ، ازت ، گوگرد ، پروتئین ، آهن ، روی ، منگنز عناصر غذایی و غیره، بوده که باعث افزایش حاصلخیزی خاک ، رشد گیاهان ، صیفی جات و سبزیجات و کیفیت محصول میشود.

پلت مرغی LIFE با استفاده از پیشرفته ترین روش های علمی و ماشین آلات مدرن، کود مرغی صددرصد خالص از کمپوست تهیه میشود. هنگام تولید کاملا ضدعفونی و استریل شده و فاقد بیماری زا ، بذر ، علف هرز ، لارو ، تخم حشرات و سایر آلودگی می باشد و کاملاخشک و به شکل پلت در بسته بندی عرضه میگردد.

 

 

 

مزایای پلت مرغی:

1. اصلاح فعالیت بیولوژیکی خاک

پلت مرغی LIFE با مواد مغذی تشکیل‌دهنده‌اش ، یک محرک قدرتمند برای ذرات خاک محسوب می‌شود. این کود طبیعی ساختار خاک را اصلاح ‌کرده و شرایط رشد بهتر گیاه را در آن ایجاد می‌کند.

 

2. بهبود سرعت و کیفیت رشد گیاه

نیتروژن یکی از اصلی‌ترین مواد تشکیل‌دهنده پلت مرغی است ، این کود می‌تواند سرعت و کیفیت رشد گیاه را به میزان قابل‌ توجهی بالا ببرد. شرایط رشد را برای گیاه فراهم کرده و متریال مورد نیاز را نیز در اختیارش می‌گذارد. علاوه بر نیتروژن ، پتاسیم و فسفر نیز که هر کدام به اندازه خود در تشکیل کلروفیل و تکثیر ریشه و ساقه گیاه نقش دارند ، بخشی از ترکیبات پلت مرغی را تشکیل داده‌اند.
 

3. افزایش عمر مفید گیاه

یکی از خواص نیتروژن ، کمک به سبز شدن برگ‌ها است. در واقع این ماده در پرورش گیاهان برگ‌دار نقش اساسی دارد. از طرفی تأثیر پلت مرغی بر روی خاک و گیاه ، اثر زودگذر محسوب نمی‌شوند. بنابراین گیاهی که توسط پلت مرغی تغذیه می‌شود ، سبزتر می‌شود و مدت بیشتری را سبز باقی می‌ماند.

 

 4. کمک به فرآیند فتوسنتز در گیاه

پلت مرغی به عنوان منبعی سرشار از سه عنصر نیتروژن ، پتاسیم و فسفر ؛ فرآیند فتوسنتز را در گیاه بهبود می‌بخشد. به این ترتیب کود پلت مرغی علاوه بر فایده‌ای که برای گیاه و خاک دارد ، به محیط زیست و تولید اکسیژن نیز کمک شایانی می‌کند.

 

5. افزایش کیفیت و کمیت محصولات

گیاهانی که توسط پلت مرغی تقویت می‌شوند ، درست و به موقع جوانه می‌زنند ، گل می‌دهند و میوه تولید می‌کنند. علاوه بر آن، محصولات باغ و زمینی که تحت تأثیر پلت مرغی اصلاح ساختاری شده‌است ، درشت‌تر ، باکیفیت‌تر ، خوش‌طعم‌تر ، خوش‌رنگ‌تر ، خوش‌بوتر و پرخاصیت‌تر هستند.
در ضمن ، گیاهان تقویت‌شده با پلت مرغی ، دانه‌های سالم‌تر و بیشتری تولید کرده و میزان بازدهی محصول‌دهی‌شان نیز بالاتر است.
پلت مرغی اصلاح ساختار خاک را متخلخل کرده و به این ترتیب راه نفوذ هوا و اکسیژن را به لایه‌های زیری باز می‌کند. در نتیجه این فرآیند ، گیاه بهتر نفس می‌کشد. همچنین رنگ تیره پلت مرغی ، جذب نور خورشید را از طریق خاک افزایش می‌دهد. اسیدیته خاک با وجود پلت مرغی تنظیم شده و ظرفیت نگهداری آب توسط آن افزایش می‌یابد. همه این قابلیت‌ها که در پلت مرغی وجود دارد ، باعث می‌شود که خاک حاوی این ماده ارگانیک ، ساختار بهتری داشته‌ باشد.

 

6. پیشگیری از فرسایش خاک و آماده‌سازی آن برای کشت‌ مجدد

پلت مرغی آب را به خوبی در خاک نگه می‌دارد. به همین خاطر ذرات خاک حاوی این ماده به راحتی تحت تأثیر بارش‌ باران شسته نمی‌شوند. به علاوه موادی که پلت مرغی به خاک می‌افزاید و قابلیت‌هایی که در جهت تراکم بهتر ، تنفس راحت‌تر ، نگهداری از آب و جذب نور خورشید در آن ایجاد می‌کند ، اثرات طولانی‌ مدتی بر خاک می‌گذارد. بنابراین خاک حاوی پلت مرغی در اثر کشت‌های مجدد ضعیف نمی‌شود. این کود ارگانیک می‌تواند خاک خسته و بی‌قوت را نیز برای کشت مجدد و احیاء شدن آماده کند.

 • افزایش مواد آلی خاک

  پلت مرغی
  مزایای پلت مرغی
 • افزایش میکرو ارگانیزم های مفید خاک
 • بهبود خصوصیات فیزیکی ، شیمیایی و حاصلخیزی خاک
 • کم کردن جرم حجمی ظاهری و افزایش تخلخل و نفوذ پذیری خاک
 • تیره کردن رنگ خاک و جذب انرژی بیشتر
 • افزایش نگهداری آب خصوصاً در خاکهای شنی
 • کاهش موضعی PH خاک
 • کود مرغی تازه حدود ۷۰درصد رطوبت دارد. کود مرغی فله بدون فرآوری نیز چنانچه به درستی نگهداری و به مزرعه منتقل و مصرف شود ، کود بسیار با ارزشی می باشد.
 • برای کاهش خروج گاز امونیاک و بوی تند کود مرغی و کاستن تلفات روان آب فسفر و عناصر غذایی کم مصرف ، کود مرغ با سولفات آلومینیوم اصلاح می شود.
 • کود مرغی دارای مقادیر قابل توجهی متیونین ، لیزین و سیستئین می باشد.
 • ارزش کود مرغی بستگی با نوع و ترکیب غذائی و نوع نگهداری مرغ و نوع ماده ای که برای بستر مرغ مورد استفاده قرار می گیرد دارد.طبق بررسی و تحقیقاتی که در دانشگاه HAVANA صورت گرفت نشان می دهد اگر کود مرغی حاوی ۵۰ درصد آب باشد در هر تن حاوی ۲۰کیلوگرم ازت ، ۱۳ کیلوگرم پتاسیم ، ۲۵ کیلوگرم فسفر و ۴۲ کیلوگرم آهک و منیزیم است.
 • بر اساس مقایسه ای که در اروپا بین کود مرغ و کود گاو و کود خوک انجام گرفته نشان می دهد اگر کود مرغ فرآوری شود ارزش آن به مراتب بیشتر از کودهای دیگر است جدول زیر نسبت ترکیب این کودها را در ترکیب ۱۰۰۰گالن کود نشان می دهد.
 • با توجه به روند تولید ، کود مرغی پلت شده ، طی دو مرحله کاملاً آسیاب شده و تبدیل به ذرات ریز پودری می شود که به راحتی در خاک تجزیه شده و عناصر آن مورد استفاده گیاه قرار می گیرد.
 • با توجه به روند تولید و درخواست مصرف کنندگان عزیز کود مرغی پلت شده امکان غنی سازی بر اساس نیاز خاک های مختلف را دارد.
 • کود مرغی جوجه های گوشتی ، فشرده و به صورت پلت عرضه می شود که اساساً این نوع فرآوری به منظور کاهش حجم مواد جهت سهولت و کاهش هزینه حمل و نقل، ذخیره سازی راحت تر ، هدر رفت کمتر و کاهش رطوبت محصول نهایی به کمتر از 10 درصد نسبت به مواد فله ای اولیه صورت می پذیرد.
 • با توجه به اینکه کود مرغی خالص دارای pH قلیایی حدود 12-10 است در کود مرغی فرآوری و پلت شده با امکان غنی سازی توسط اسیدهیومیک که خود باعث کاهش pH می شود pH محصول نهایی به حدود 8-7 رسانده می شود. این امردر اصلاح pH خاک های آهکی کشور اهمیت دارد.
 • کود مرغی پلت شده عاری از بذر علف های هرز و عوامل بیماری زا می باشد.

 

برای خرید محصول و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.