فروشگاه

کاشت محصولات در تابستان

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

کاشت محصولات در تابستان

مدت زمان مطالعه : حدود 10 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

در روزهای خیلی گرم تابستان ، به خصوص در جنوب ، تعداد انتخاب برای کاشت محصول سخت میشود. نمی توان هر گیاهی را در روزهای گرم تابستان کشت کرد. اما چند گیاه هست که می توان آن ها را در آب و هوای گرم تابستان کاشت و محصولات خوبی از آن ها برداشت کرد.
همه سبزیجات نیاز به دمای خاص خود دارند که فقط در آن رنج دمایی به بهترین وجه رشد می کنند. اگر می خواهید یک باغ پر محصول در گرمای تابستان داشته باشید، می بایست گیاهان مناسب فصل را برای رشد انتخاب کنید.
در اینجا ما می خواهیم شما را با محصولاتی آشنا کنیم که در روزهایی که درجه دماسنج شروع به افزایش می کند، بتوانید آن ها را کشت کنید.

 

مقاله پیشنهادی : سرمازدگی

 

شلغم

شلغم

برگ ها و ریشه شلغم مانند چغندر خوراکی است. شلغم از سبزیجات ریشه ای است که معمولا ظرف مدت 60 روز میرسد؛ بنابراین 2 بار برداشت آن در تابستان عملی است.

شلغم از افزودنی های سنتی به انواع سوپ و غذاهای آب پز است؛

همچنین میتوان از آن همراه با کره پوره درست کرد یا آن را میتوان ساطوری کرد و به سالاد افزود.محصول را زمانی که هنوز جوان و نرم است برداشت کنید ؛ زیرا اگر زیاد بماند خیلی سفت میشود.

 

کشت بذر لوبیا

بذر لوبیا
بذر لوبیا در اوایل تابستان قابل کشت است

لوبیا یکی از پرکاربردترین و محبوبترین سبزیجات است. اوایل فصل تابستان بهترین رشد را دارد.بذر لوبیا را مستقیم در زمین می کارند.

زمانی که دمای خاک ۱۶ درجه سانتی گراد است شروع به کاشت بذر کنید. دمای مناسب خاک برای جوانه زنی بذر لوبیا ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتی گراد است. خاک را مرطوب نگه دارید و موقع برداشت مرتبا لوبیا را برداشت کنید تا محصول جدید تولید شود.

 

کشت کدو تنبل

اگر قصد دارید کدو تنبل بکارید ، به یک بسته بذر کدو تنبل و به فضای کافی در زمین زراعی یا باغچه نیاز دارید. همچنین باید به کدو تنبل در تمام طول تابستان ، به خوبی آب دهید.

کدو تنبل
کاشت بذر کدو تنبل

کاشت کدو تنبل بسیار ساده است. برای کاشت کدو تنبل، اطمینان حاصل کنید که به زمین زراعی یا باغچه ی شما ، به اندازه ی کافی نور برسد؛

با فرا رسیدن پاییز ، تعداد زیادی کدو تنبل نارنجی رنگ حاصل خواهد شد که می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید یا به فروش برسانید.

 

 

کشت گوجه فرنگی

یکی از دیگر محصولاتی که می توانید در تابستان بکارید ، گوجه فرنگی است. گوجه فرنگی را می توان اواخر بهار یا اوایل تابستان کشت کرد.

گوجه فرنگی
بهترین زمان کاشت گوجه فرنگی چه زمانی است؟

بذر گوجه فرنگی را در گلخانه یا خانه بکارید و سپس نهال ها را به زمین اصلی منتقل کنید. دمای مناسب گوجه فرنگی ۲۴ تا ۳۲ درجه سانتی گراد است. گوجه فرنگی برای رسیدن به حداکثر رشد و تولید خود نیاز به آفتاب مستقیم ، خاک غنی از مواد غذایی ، زهکشی خوب و آب فراوان دارد. از کودهایی که نیتروژن بالایی دارند استفاده نکنید، زیرا باعث رشد رویشی بیش از حد بوته های گوجه فرنگی می شود و تولید محصول کاهش پیدا می کند.

 

کشت بادمجان

بادمجان
نحوه کاشت بادمجان

مانند کشت بذر گوجه فرنگی بذر بادمجان را درون گلدان بکارید و سپس نهال ها را به زمین منتقل کنید.

دمای مناسب رشد نهال ها ۲۷ تا ۳۲ درجه سانتی گراد است. توجه داشته باشید که بذر بادمجان در دمای پایین جوانه نمیزند. علاوه بر دما ، برای رشد بهتر به آفتاب کامل هم نیاز دارد. در مدت رشد بوته های بادمجان را مرتباً آبیاری کنید ولی باید مراقب باشید خاک زهکش خوبی داشته باشد. همچنین برای جلوگیری از رشد بیش از حد رویشی بوته ها ، از کودهای نیتروژن بیش از حد نیاز استفاده نکنید.

 

 

کشت بذر خیار

از محصولات محبوب و پرطرفدار دیگر فصل تابستان ، خیار است که نیاز به دمای بالایی برای تولید محصول دارد.

خیار
نحوه کاشت بذر خیار

خاک هایی که زهکشی خوبی دارند و سبک هستند مناسب کشت خیار هستند. در دمای ۱۸ تا ۳۰ درجه بذرها بعد از یک تا ۲ هفته جوانه می زنند. آبیاری هر ۵ تا ۷ روز یکبار انجام می شود و باید تا عمق ۶۰ سانتی متری خاک مرطوب شود. در ضمن برگ ها و بخش هوایی بوته ها نباید خیس شود. زیرا محیط مناسبی برای رشد قارچ های بیماری زا محیا می شود. خیار با توجه به موارد مصرف آن برداشت می شود و به سن آن توجه نمی شود. زمانی که خیار به اندازه مطلوب رسید می توان آن را برداشت کرد.

 

محصول پیشنهادی : اوره

 

کشت بذر کدو

کدو از محصولات فصل تابستان است که اوایل تابستان کشت و اوایل پاییز برداشت می شود.بذرهای کدو را قبل از کاشت به مدت ۲۴ ساعت در آب خیس کنید و سپس آن را به خاک گلدان منتقل کنید.

کدو
زمان کاشت و برداشت کدو

دمای مناسب جوانه زنی کدو ۱۵ تا ۳۵ درجه سانتی گراد است. گلدان ها را در آفتاب مستقیم قرار ندهید و زمانی که اندازه نهال ها به ۵ سانتی متر رسید، آن ها را به زمین انتقال دهید. نهال ها نیاز به آفتاب کامل دارند و همچنین می توان بذرهای کدو را در صورتی که سرمای بهار رفع شده باشد، مستقیم در زمین اصلی کاشت.
میزان آبیاری باید به حدی باشد که خاک اشباع نشود و در هنگام آبیاری دقت کنید که بوته ها خیس نشوند. برای آبیاری بعدی اجازه دهید خاک کمی خشک شود و بعد آبیاری کنید. در زمان گلدهی بوته ها از کود فسفر بالا استفاده کنید و بعد از تشکیل میوه کودهای دارای پتاسیم بالا را بکار ببرید.

 

 

کشت بذر ذرت

بهترین زمان کاشت ذرت اواخر بهار و اوایل تابستان است. ذرت برای رشد بهینه خود نیاز به خاکی دارد که رطوبت را در خود نگه دارد و در عین حال زهکش خوبی هم داشته باشد.

ذرت
بهترین زمان کشت بذر ذرت چه زمانی است؟

بذرها را مستقیماً در زمین اصلی با فواصل ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر بکارید. ذرت رشد سریعی دارد، بنابراین نیاز به کود بالایی هم دارد. نیاز به کود ازته و پتاس بالا و فسفر خیلی کم دارد.
ذرت در آب و هوای گرم بهترین عملکرد را دارد. علاوه بر دمای کافی نیاز به میزان آبیاری کافی مخصوصاً در زمان تولید ریشه و تلقیح و بستن دانه ها دارد. قابل ذکر است که ذرت در برابر کم آبی سریع تر از سایر سبزیجات واکنش نشان می دهد.

برای خرید این محصول و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان تامین نهاده ایران مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.