فروشگاه

کود مایع مرغی برای پسته

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

کود مایع مرغی برای پسته

مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

 

کود مایع مرغی حاوی نیتروژن است. از آنجا که باغداران میدانند برای تولید یک پسته با کیفیت باید از کودهای نیتروژن دار استفاده کنند میتوانند کود مایع مرغی را جایگزینی کودهای حیوانی بکنند تا عناصر مورد نیاز درختان پسته تامین گردد. در واقع کود مایع مرغی آثار کمتری بر خواص فیزیکی و رطوبت خاک می گذارد.

یکی از تاثیرهای کمبود نیتروژن بر پسته ریزش برگ های آن است. از طرفی کمبود نیتروژن منجر به کاهش در تولید میوه و خرابی مغز پسته میشود.

استفاده از کود مایع مرغی برای پسته

کود مرغی در تمام فصول سال قابلیت استفاده را دارد. بهتر است که در ابتدای فصل رشد همراه با آب مصرف شود. بهترین زمان مصرف آن از اسفند ماه تا مهر ماه می باشد.

کود مرغی مایع برای پسته
نحوه استفاده از کود مرغی مایع برای پسته

در هنگام مصرف کود مایع مرغی حتما باید مراقب میزان مصرف کود باشید. بدلیل وجود آمونیاک، استفاده بیش از اندازه این کود میتواند مضر باشد.

زمان جذب کود مایع مرغی نسبت به نمونه حیوانی آن بالاتر بوده است. بهترین زمان مصرف هم فصل سرد و هوای خنک است.

 

 

مقاله پیشنهادی : پلت مرغی

 

رفع کمبود نیتروژن در پسته

یکی از روش های تامین نیتروژن مورد نیاز پسته افزودن کود کامل NPK است. عموما کشاورزان زمانی که متوجه کمبود نیتروژن در باغ خود میشوند از کود N-P-K استفاده میکنند.

کمبود فسفر و پتاسیم در پسته

کمبود فسفر و پتاسیم در پسته منجر به کاهش کیفیت و پژمردگی ورتیسیلومی در تولید پسته میشود. حداقل سطح پتاسیم مورد نیاز برگها باید بین 7/0 تا 9/0 درصد باشد. این عدد یک مقدار استاندارد است که برای گیاه از کمبودهای فصل تابستان در نظر گرفته شده است. حداقل سطح فسفر در برگها بین 09/0 تا 1/0 درصد است.

 

کود دهی پسته

یک برنامه مدون در کود دهی پسته افزودن kg 4/5-6/3 کود NPK به همراه اکسید منیزیم است. توجه داشته باشید که این مقدار به ازای هر درخت بالغ در اواخر زمستان (اوایل بهار) اضافه میشود. علاوه بر این میتوان از کود  20-20-20 NPK تولیدی تامین نهاده در فصل بهار، از طریق سیستم آبیاری استفاده نمود.

برای خرید این محصول و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان تامین نهاده ایران مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.