فروشگاه

کود مرغی برای چغندر قند

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

کود مرغی برای چغندر قند

مدت زمان مطالعه : حدود 5 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

اکثر چغندر کاران در تمامی مراحل کاشت داشت و برداشت از یک یا دو نوع کود شمیایی که شامل کود اوره و پتاس یا دی آمونیوم میشود استفاده میکنند و بر این باور هستند که تمامی نیازهای خاکی و گیاه خود را تامین میکنند اما نمیدانند که این کودها نه تنها نیاز گیاه را تامین نمیکند بلکه خاک را هم ضعیف و نابارور می سازند. از آنجایی که چغندر یک محصول پر توقعی هست در هر مرحله از رشد نیاز به یک نوع عنصر دارد که بهترین و مهمترین آن کود مایع مرغی است که حاوی نیتروژن ، پتاسیم ، فسفات ، مس ، روی ، منگنز ، بر آهن و غیره میباشد که برای تمامی محصولات مانند چغندرقند بهترین محرک رشد محسوب میشود که به تقویت و افزایش کیفیت گیاه کمک میکند.

کود مایع مرغی محصول سازمان تامین نهاده ایران این شرایط را برای شما فراهم می کند. که کشاورزان میتوانند با استفاده از کود مایع مرغی تاثیر بسزایی در رشد محصول خود ببینند. فقط توجه کنید که استفاده از کود مایع مرغی برای چغندر قند باید درست و به اندازه باشد. نه بطوری که کم باشد تاثیری نبینید و نه به اندازه ای زیاد باشد که محصول را بسوزاند.

حال شاید میپرسید که مقدار بهینه و زمان استفاده را از کجا باید بدانید؟

در ادامه این مقاله از تاثیر استفاده از این کود، زمان و نحوه مصرف درست را برای شما توضیح میدهیم. با ما همراه باشد.

 

تاثیر مایع مرغی بر چغندر قند

استفاده از کود مایع مرغی موجب افزایش ظرفیت تبادل یونی و کاهش pH خاک میگردد. آنالیز خاک نشان داد که پس از استفاده از کود مایع مرغی ار

تاثیر کود مایع مرغی بر چغندر قند
کود مایع مرغی چه تاثیراتی دارد؟

گانیک محصول تامین نهاده بر زمین مورد کاشت چغندر قند، سطوح نیترروژن، فسفر و پتاسیم آن افزایش یافت. همین یعنی تامین نیاز چغندر به عناصر اصلی. در نهایت مقدار محصول بدست آمده از زمینی که کود مایع مرغی به آن اعمال شد ، بین 40 تا 50 درصد به ازای هر برداشت افزایش یافت.

 

 

تاثیرات استفاده از کود مرغی مایع در چغندرقند

  • افزایش رشد ریشه
  • بهبود میزان قند چغندر
  • افزایش میزان ساکاروز موجود در چغندر قند
  • بهبود خلوص و میزان عناصر اصلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم
  • افزایش جذب عناصر ریزمغذی (آهن، منیزیم و روی) توسط ریشه

 

مقاله پیشنهادی: کود مایع مرغی برای پسته

عناصر مورد نیاز چغندر قند

چغندر قند یک گیاه مقاوم است. اما به این معنا نیست که بتوان براحتی یک محصول خوب تولید نمود. نکته اصلی کاشت چغندر این نیست که یک محصول بزرگتر و حجیم تر داشته باشید. ممکن است یک چغندر با اندازه متوسط در فرآیند تولید قند ، میزان قند بالاتر و باکیفیت تری نیز داشته باشد.

بنابراین باید در هر مرحله عناصر مورد نیاز آن را برایش فراهم کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. تامین عناصر مورد نیاز چغندر موجب میشود که گیاه هم از لحاظ حجم و هم از لحاظ کیفیت قند موجود ، بهبود بیابد.

با استفاده از کود مایع مرغی برای چغندر قند میتوانید طیف وسیعی از این عناصر را پوشش دهید. بدین معنا که این کود برای چغندر قند میتواند یک کود چند منظوره باشد. یعنی هم عناصر اصلی و هم ریزمغذی ها را برای چغندر تامین میکند.

میزان مصرف مایع مرغی برای چغندر قند

اطلاع از میزان مصرف کود مایع مرغی بسیار حیاتیست. بهتر است قبل از استفاده ابتدا خاک را آنالیز کنید که از لحاظ pH در محدوده مطمئنه باشد. اگر خاک محیط شما اسیدی باشد ، با استفاده از این کود گیاه میسوزد. بنابراین بهتر است قبل از استفاده خاک محیط آزمایش و با یک متخصص جهت میزان مصرف کود مشورت نمایید.

برای خرید این محصول و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان تامین نهاده ایران مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.