فروشگاه

گوگرد پودری

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

گوگرد پودری

مدت زمان مطالعه : حدود 2 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

 

گوگرد چیست؟

یکی از ضروری ترین عناصر مورد نیاز گیاهان گوگرد است که برای رشد و نمو گیاهان بسیار مهم و پر اهمیت می باشد. در ماده غذایی چهارمین عنصر بعد از نیتروژن ، فسفر و پتاسیم گوگرد است و یک عنصر مهم برای همه موجودات زنده بحساب می‌آید.

گوگرد یک فلز چند ظرفیتی، فراوان، بی مزه ، بی بو و به شکل بلورهای زرد رنگ می باشد که بسیار نرم و سبک است. این عنصر در جدول تناوبی ردیف 16 قرار دارد که با نماد S نشان داده میشود.

 

خصوصیات گوگرد

گوگرد
خصوصیات گوگرد

گوگرد عنصری مهم برای همه موجودات زنده‌ است  که در ساختار اسید آمینه‌ ها و پروتئین ‌ها نقش دارد. پودرگوگرد به مقدار فراوانی در برگ های گیاهان یافت می شود و جزء تشکیل دهنده پروتئین در گیاه است.

همانطور که میدانید گوگرد یک نافلز چند ظرفیتی بی ‌بو، بی‌ مزه می باشد که بیشتر به شکل بلورهای زرد رنگ موجود در

کانی ‌های سولفید و سولفات شناخته شده‌ است. ظاهر این نافلز به رنگ زرد کمرنگ می ‌باشد که بسیار سبک و نرم است ، در آب حل نمی ‌شود ولی در دی‌ سولفید کربن (سولفور دو کربن) حل می ‌گردد. در تمام حالت‌ های مایع ، جامد و گاز شکل های چندگانه دارد که ارتباط بین آنها هنوز کاملا درک نشده‌ است.

 

 

خواص گوگرد مش 200 پودری 99 درصد:

 • قارچ کشی
 • تأمین گوگرد خاک جهت استفاده‌ گیاهان مختلف
 • کاهش PH خاک

 

نقش گوگرد در خاک

گوگرد در کنترل اسیدیته خاک و پایین آوردن PH خاک و اصلاح خاک قلیایی و آهکی مؤثر است و چون با آب حل نمی شود و فرآیند اکسیداسیون گوگرد در خاک طولانی ‌تر می شود ، لذا توصیه شده که از باکتری تیوباسیلوس برای تسریع در فرآیند اکسیداسیون استفاده گردد.
خاک به عنوان بستر اصلی کشت گیاه و نیز محیطی منحصر به فرد برای انواع حیات محسوب می شود. کمبود مواد آلی از یک سو و آهکی و قلیائی بودن اراضی کشاورزی از سوی دیگر موجب پدیدار شدن انواع ناهنجاری‌ ها ، افت پتانسیل در تولید محصولات کشاورزی ، کاهش سطح حاصل خیزی خاک های زراعی و بحران های زیست محیطی می شود. با توجه به اثرات مفیـد کاربـرد گوگرد در طبیعت ، استفاده از این محصـول به عنوان کود و سموم برای از بین بردن ناهنجاری های خاک ،‌ نقش مهمی دارد.
گوگرد به علت دارا بودن خاصیت قارچ کشی ، خاک را ضد عفونی می کند. بعد از ازت ، فسفر و پتاس ، چهارمین عنصر پر مصرف برای گیاهان به شمار می رود. با توجه به اثرات مفید گوگرد در از بین بردن سفیدک مو (انگور) به توصیه کارشناسان استفاده و از آن برای حفظ نباتات و از بین بردن کرم سفید ریشه و حشرات موذی ضروری می باشد. مصرف گوگرد باعث پایین آمدن (PH) خاک شده و این امر دسترسی گیاه را به عناصر ذخیره شده در خاک آسان می کند.
گوگرد به مقدار فراوانی در گیاه به ویژه در برگ‌ ها یافت می‌شود. گوگرد جزء تشکیل دهنده پروتئین در گیاه است ، مهمترین عمل گوگرد شرکت در تولید اسیدهای آمینه و به دنبال آن سنتز پروتئین می باشد. این عنصر جزء مهمی در تشکیل ویتامین‌های ضروری برای متابولیسم گیاه است.گوگرد به صورت آنیون سولفات SO4-2 در محلول خاک وجود دارد.

 

مقاله پیشنهادی : انواع کودهای گوگردی

کاربرد گوگرد

 1. تولید اسید سولفوریک
 2. گوگرد پودری
  کاربرد گوگرد

  تولید کود کشاورزی

 3. لاستیک سازی
 4. باروت ، کبریت سازی
 5. قند و شکر و نشاسته
 6. حشره کش‌ ها
 7. شوینده ‌ها مانند صابون و….
 8. فرآوری خشکبار
 9. ضد عفونی سردخانه‌ها
 10. و سایر صنایع …… استفاده می شود.

 

کود گوگرد پودری کشاورزی

کود گوگرد پودری از تصعید گوگرد در محیط سرپوشیده و فاقد هوا بدست می آید، به جهت داشتن خلوص بالا نقش بسیار مهمی در ضد عفونی کردن گیاهان و خاک دارد.

 • از این ماده می توان جهت کاهش pH خاکهای قلیایی و در نتیجه افزایش جذب عناصر آهن، روی، فسفر استفاده نمود.
 • خشک کردن و ضد عفونی کردن میوه هایی نظیر انگور، زردآلو و تولید کشمش و برگه زردآلو
 • استفاده از گل گوگرد جهت ضد عفونی فضای مرغداری و دامداری
 • گل گوگرد با خلوص ۹۹٫۵% علاوه بر کشاورزی در صنعت و داروسازی نیز استفاده میشود
 • استفاده از ۱۰ کیلوگرم  این ماده در هر تن خوراک دام کیفیت پشم گوسفند را افزایش می دهد

برای خرید این محصول و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.