فروشگاه

فهرست مطالب

راضی بودن کشاورزان رودان از قیمت محصولات تولیدی خود

کشاورزان رودان

راضی بودن کشاورزان رودان از قیمت محصولات تولیدی خود

1401/12/22

امروز دوشنبه 22 اسفندماه به گزارش خبرگزاری ایرنا یعقوب شمس الدینی اظهار کرد: در حال حاضر قیمت محصولاتی مانند ، فلفل گلخانه ای ، پیاز ، گوجه فرنگی و بادمجان خوب بوده است. این امر موجب شده تا کشاورزان بخاطره قیمت ها گلایه ای نداشته باشند.

ایشان اضافه کرد: بین 10 تا 30 هزار تومان اکنون محصول پیاز را از کشاورز خریداری و همچنین محصول فلفل دلمه را بین 70 تا 80 هزار تومان از مزرعه خریداری میگردد. این محصول بیشتر صادراتی میباشد.

ایشان ادامه داد: در افزایش رضایتمندی کشاورزان همین مسئله نقش خوبی داشته است. محصولات زراعی را هفته ای یک هزار تن از این شهرستان به سایر مناطق کشور و حتی برای صادرات خارج میشود.

در این بخش سطح زیرکشت محصولات زراعی به 2 هزار و 500 هکتار میرسد که به محصول گندم بیشترین اختصاص را دارد. سطح زیرکشت کلزا در هرمزگان بیش از 500 هکتار میباشد. با توجه به ظرفیت بالا و متنوع منطقه برای کشت صیفی و سبزیجات مانند پیاز ، خیار سبز ، هندوانه ، لوبیاسبز ، فلفل ، بادمجان و گوجه فرنگی و همچنین محصولات باغی نظیر پرتقال ، لیموترش ، نارنج ، موز ، کُنار ، خرما و انگور است.

این شهرستان با توجه به بهره برداری کنونی به توجه ویژه نیازمند است.

در جنوب شهرستان رودان که به عنوان بهشت جنوب هم شناحته میشود از نظر اقتصادی در زمینه کشاورزی و باغداری و دامداری در منطقه جنوبی کشور موقعیت منحصر به فردی دارد. این شهرستان بخاطره وجود رودخانه های شیرین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اقتصاد و معیشت مردم به خاطره همین امر موجب وابستگی بسیاری به کشاورزی و دامداری شده است.

در پایان وی افزود: با بیش از 118 هزار نفر جمعیت شهرستان رودان در 90 کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس در مرکز استان هرمزگان واقع شده است.