فروشگاه

کود جلبک دریایی

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

کود جلبک دریایی

مدت زمان مطالعه : حدود 3 دقیقه 

گردآورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

 

جلبک دریایی یک نوع گیاهی است که در بخش‌ های مختلفی از دریاها و اقیانوس‌ ها رشد می‌کند و مانند گیاهان دیگر از نور خورشید ، آب و دی‌ اکسید کربن ، مواد مختلفی را می‌سازند. این گیاه در بخش‌ های کم‌ عمق آب به رنگ سبز و در بخش‌ های عمیق به رنگ قهوه‌ ای درمی‌آید.

انواع ترکیبات آلی از قبیل ریز مغذی‌ ها و درشت مغذی‌ ها در جلبک دریایی وجود دارد. این ماده طبیعی سرشار از پروتئین،کربوهیدرات، ویتامین و انواع و اقسام مواد معدنی می‌باشد. جلبک دریایی همچنین حاوی مقادیر قابل‌ توجهی از سیتوکینین ، اکسین ، بتائین و  الیگوساکاریدها است. ریز مغذی هایی که در کود جلبک دریایی یافت میشوند شامل منیزیم ، پتاسیم ، روی ، آهن و نیتروژن است که همگی آن ها برای گیاه ضروری هستند.

 

عصاره جلبک دریایی چیست؟

جلبک دریایی ساده ترین موجودات کلروفیل دار و اغلب آبزی هستند که عصاره آنها برای گیاهان بی‌شمار است. اگر به‌ صورت صحیح مصرف شود، هیچ‌ گونه آسیبی به گیاه و محیط‌ زیست نمی‌رساند و مزایای زیادی دارد.

ویژگی های منحصر به فرد عصاره جلبک دریایی و تاثیر این ماده بر روی سلامت و زیبای انسان دارد ، باعث می شود خانواده در کشورهای پیشرفته این آیتم متفاوت را به سبد غذایی خود اضافه کنند.

 

کاربرد کود جلبک دریایی در صنعت کشاورزی

تحقیقات ثابت کرده استفاده از کود جلبک های دریایی به دلیل دارا بودن میزان بالای فیبر،مواد معدنی ، عناصر کمیاب و همچنین ترکیبات ضد استرس در صنعت کشاورزی موجب افزایش محصول ، افزایش جذب مواد غذایی ، افزایش جوانه زنی بذر ، تعدیل PH خاک ، افزایش مقاومت گیاهان نسبت به بسیاری از تنش های محیطی و نیز مقاومت نسبت به آفات و بیماریها میشود.

از سالیان خیلی دور مردمانی که در مناطق ساحلی زندگی می‌کرده‌اند ، به خواص بی‌نظیر جلبک دریایی و تأثیری که این ماده بر روی خاک و گیاه دارد ، پی برده‌اند. در آن زمان از جلبک دریایی به عنوان مهم‌ترین تقویت‌کننده زمین‌های زراعی استفاده میشده و اکنون این ماده عنوان کود ارگانیک را به خود گرفته‌ است.

 

مقاله پیشنهادی: جلبک دریایی برای درخت لیمو

 

عصاره جلبک دریایی برای کشاورزان و مزارع

اضافه کردن عصاره جلبک دریایی به زمین کشاورزی یا باغ موجب تغییر و تحولاتی در بافت خاک می‌ شود. این تغییر و تحولات به طور عمده مثبت و به نفع خاک و گیاه می‌ باشد.

کاربرد کود جلبک دریایی
کاربرد جلبک دریایی چیست؟؟

در واقع جلبک دریایی مانند یک کمپوست قوی عمل کرده و به نوعی خاک را از نو می‌ سازد. همچنین کربوهیدارت‌ های پیچیده‌ای که در کود جلبک دریایی وجود دارد ، به خاک جان دوباره‌ای می‌بخشد.

 

 

 

مزایای کود جلبک دریایی

 • افزایش طول عمر گل های شاخه بریده

اگر یک یا دو روز قبل از بریدن آن روی گل ها اسپری گردد.

 • افزایش فعالیت‌های آنتی اکسیدانی در گیاه

استفاده از جلبک دریایی به عنوان کود طبیعی در بافت زمین‌ های کشاورزی ، کمک شایانی به افزایش فعالیت‌ های آنتی اکسیدانی در خاک می‌کند. این موضوع نقش مهمی در بالا بردن کیفیت زندگی گیاه و محصولاتی که به عمل می‌آورد، دارد

 • شیرین شدن میوه‌ها

یکی از خواص منحصر به فرد جلبک دریایی برای خاک ، کمک به جذب قند طبیعی توسط گیاه می‌ باشد. از طرفی قندی که گیاه از خاک جذب می‌ کند ، باعث عمل آمدن میوه‌ ها و دیگر انواع محصولات کشاورزی شیرین‌ و خوش‌طعم می‌شود.

 • کمک به پیوند موفقیت‌آمیز در گیاهان

عصاره جلبک دریایی دارای مقادیر قابل‌ توجهی از هورمون‌ های طبیعی می‌ باشد. این موضوع در پیوند زدن گیاهان و درخت‌ها با هم نقش بسزایی دارد. در واقع وجود کود جلبک دریایی در خاک، درصد موفقیت در فرآیند پیوند گیاهان را به میزان چشمگیری بالا می‌برد.

 • محافظت از گیاه در مقابل آفت‌ها

وجود کود جلبک دریایی در خاک زمین‌ های زراعی و باغ‌ ها ، موجب ضخیم شدن دیواره‌ های سلولی گیاهان می‌ شود. این موضع گیاه را در مقابل آفت‌ ها و انواع دیگر بیماری‌ های گیاهی حفظ می‌ کند.

مزیت های کود جلبک دریایی

 • افزایش عمر انبارداری میوه
 • مزیت های کود جلبک دریایی
  ایا جلبک دریایی مزیت هم دارد ؟؟؟

  استفاده از جلبک دریایی در هنگام کاشت می‌تواند باعث افزایش جوانه زنی در گیاهان بشود.

 • در صورتی که قلمه‌ها را در محلول رقیق شده جلبک دریایی قرار دهند ریشه دهی آن‌ها افزایش می یابد و کشت قلمه‌ها با موفقیت بیشتری مواجه میشوند.
 • استفاده از جلبک دریایی در مراتع باعث افزایش جذب مواد غذایی و کیفیت نهایی محصول می‌شود.
 •  استفاده از کود جلبک دریایی ، باعث افزایش مقاومت گیاهان در برابر سرما و یخ زدگی ، بیماری‌ها و شرایط پرتنش ، میشود.
 • جلبک دریایی با تقویت رشد گیاهان از هجوم آفات و بیماری‌ها به گیاهان جلوگیری می‌کند.
 • کودهای جلبک دریایی را می‌توان در باغ‌های ارگانیک استفاده کرد و این کودها قادرند بسیاری از عناصر ریز مغذی را به صورت کلاته در اختیار گیاهان قرار دهند.

 

برای خرید این محصول و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان تامین نهاده ایران مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.