فروشگاه

جلبک دریایی برای درخت لیمو

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

جلبک دریایی برای درخت لیمو

مدت زمان مطالعه : حدود 7 دقیقه

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

 

درخت لیمو از آنجایی که به نگهداری زیادی احتیاج ندارد ، شما به راحتی میتوانید با استفاده از کودهای طبیعی آن را تغذیه کنید ، رشد درختان لیمو را چندین برابر کنید تا بتوانید محصولات بیشتر و با کیفیتی را داشته و برداشت نمایید. لیمو جزو آن دسته از مرکباتی محسوب می شود که امروزه در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد و خواص بسیار زیادی دارد. یکی از کودهایی که مزایای زیادی برای درخت لیمو دارد جلبک دریایی است که شما میتوانید به سادگی از آن استفاده کنید.

جلبک دریایی برای درخت لیمو
کود جلبک دریایی برای تقویت درخت لیمو

کود جلبک دریایی ، سرشار از آنتی اکسیدان‌ ، آمینو اسید ، آهن ، مس ، پتاسیم ، روی ، کلسیم ، ید ، منیزیم و فسفر است که به رشد گیاه بسیار کمک می‌کند. در واقع کود جلبک دریایی یک منبع پایدار و غنی است که می‌تواند اکثر املاح مورد نیاز را برای درختان مرکبات فراهم کند و اجازه ندهد آسیبی به محصولات وارد شود.

کود جلبک دریایی می‌تواند علاوه‌بر تقویت کردن درخت ، شرایط خاک را نیز بسیار عالی‌تر کند و کمبودهای موجود در آن نیز تامین نماید.

 

 

نحوه مصرف کود جلبک دریایی برای لیمو

کود جلبک دریایی در 2 نوع ؛ مایع و پودری وجود دارد و شما می‌توانید هر کدام از آن‌ها را که خواستید ، به راحتی مصرف کنید. البته باید حتما به دستورالعمل‌ و طریقه مصرف آن‌ها توجه داشته باشید و به صورت خودسرانه از آن‌ها استفاده نکنید یا می توانید هنگام استفاده از کود جلبک دریایی از کارشناسان تامین نهاده کمک بگیرید.

این کود مغذی را می‌توانید به روش‌های مختلفی برای درختان مرکبات خود استفاده کنید اما یکی از بهترین روش‌هایی که معمولاً کارشناسان کشاورزی توصیه می‌کنند از آن بهره بگیرید ، روش محلول پاشی است.

زیرا با انجام دادن این روش شته‌ها ، آفات ، بیماری‌ها ، قارچ‌ها و حشراتی که بر روی شاخه و برگ‌های درخت زندگی می‌کنند را از بین خواهید برد و مقاومت درخت نیز بسیار افزایش پیدا می‌کند. کوددهی درختان با استفاده از روش محلول پاشی اصلا کار سختی نیست و شما می‌توانید به‌ سادگی این کار را انجام دهید.

در روش محلول پاشی باید کود جلبک دریایی را با استفاده از تانکر ، آب‌پاش و یا سم‌پاش به قسمت‌های مختلف درخت اسپری کنید. هنگام مصرف کود جلبک دریایی دقت داشته باشید غلظت کودتان به میزان کافی باشد. اگر غلظت کود جلبک دریایی برای لیمو به اندازه کافی نباشد ، قطعا دچار ضرر خواهید شد و درختان‌ تان آسیب می‌بینند.

 

مقاله پیشنهادی: کود جلبک دریایی

 

زمان کوددهی درختان لیمو با استفاده از کود جلبک دریایی

کوددهی درختان مرکبات اگر در زمان مناسبی انجام نشود، نتیجه‌ مناسبی حاصل نخواهد گرفت و دیگر نمی‌توانید محصولات زیادی برداشت کنید. بنابر این بهتر است با شروع شدن فصل بهار، درختان لیمو خود را هر 4 هفته 1 بار با استفاده از کود جلبک دریایی، تغذیه کنید.

کود جلبک دریایی برای لیمو
زمان کوددهی جلبک دریایی برای درخت لیمو

این کار موجب می‌شود مواد مغذی و املاح ضروری به میزان کافی در اختیار گیاه قرار بگیرد و درختان بتوانند محصولات بهتری تولید کنند. به طور معمول کوددهی را باید تا فصل تابستان انجام دهید زیرا اگر این کار را بیش‌ از اندازه تکرار کنید، به سلامت درختان‌ تان آسیب وارد می‌شود.

کوددهی در فصل بهار کمک می‌کند درختان گل‌دهی بهتری داشته باشند و دچار ریزش شکوفه نشوند. کوددهی درختان مرکبات در دوره شکوفه‌دهی درخت بسیار حساس است و باید این کار را به‌ صورت مناسب انجام دهید تا آسیبی به سلامت گیاه‌تان نرسد.

یکی دیگر از زمان‌هایی که می‌توانید در آن کار کوددهی را انجام دهید، فصل پاییز است. با کوددهی درختان لیمو شیرین و لیمو ترش در فصل پاییز، جلوی یخ‌زدگی گیاه در فصل زمستان را می‌گیرید و اجازه نمی‌دهید مقاومت درختان‌تان کاهش یابد.

محصول پیشنهادی : جلبک دریایی

 

میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درختان لیمو

جلبک دریایی برای درخت لیمو
میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درختان لیمو

برای به دست آمدن نتیجه‌ای بهتر از عمل کوددهی، باید در میزان مصرف کود جلبک دریایی زیاده‌روی نکنید و به مقدار کافی از آن بهره بگیرید. جلبک دریایی برای لیمو اگر بیش از اندازه مصرف شود، محصولات از بین می‌روند و حتی ممکن است رشد درخت هم متوقف شود. از این‌ رو بهتر است برای هر درخت، از 300 الی 500 گرم کود استفاده کنید.

 

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.