فروشگاه

راز نهفته ی پتاسیم مایع

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

راز نهفته ی پتاسیم مایع

مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

 

راز نهفته ی پتاسیم مایع  این است که نفش مهمی در رشد و نمو گیاه دارد. پتاسیم مایع حاوی فسفر ، پتاسیم ، آهن ، نیتروژن ، منیزیم و کلسیم است. یک نکته جالبی که وجود دارد میتوانیم از این پتاسیم برای گل و گیاهان آپارتمانی هم استفاده کرد. اما متاسفانه اکثر مردم این را نمیدانند و رشد گل و گیاهان آپارتمانی را یکی از مشکلات بزرگ و اساسی میدونند. پتاسیم مایع با داشتن عناصری که دارد باعث افزایش رشد ریشه و شاخ و برگ میشود و اگر در کنار این کود آب و هوای مورد نیاز گیاه تامین بشود باعث میشود گل های بزرگ و سالم تری را به ما بدهد.

 

پتاسیم مایع

از مهمترین عناصر پر مصرفی که گیاهان مورد استفاده قرار میدهند پتاسیم مایع است که وجود مقادیر کافی از آن در برگ ها، موجب بهبود عمل فتوسنتز جذب کلروفیل. از مزایای عنصر پتاسیم می توان به افزایش عمر برگ ها ، کاهش تعرق در گیاه ، افزایش مقاومت به تنش های کم آبی و شوری ، بهبود میوه مانند طعم ، رنگ و اندازه آن و تسهیل جذب عناصری همچون آهن ، فسفر و عناصر کم مصرف اشاره نمود.

مزایای پتاسیم مایع

 1. قدرت جذب بالا

  پتاسیم مایع
  مزایای پتاسیم مایع
 2. بهبود سلامت گیاه
 3. افزایش عملکرد
 4. وزن و کیفیت محصول
 5. کاهش مصرف کود
 6. کاهش هزینه‌های تغذیه‌ای
 7. افزایش مقاومت در برابر تنش‌های محیطی و بیماری ها

 

امروزه با پیشرفت علم در زمینه های کشاورزی و صنعتی شدن آن راه های متفاوتی جهت تغذیه و کشت گیاهان رو به رو هستیم که استفاده از کودهای مایع یکی از این کارها محسوب میشود.

کودهای مایع، کودهایی هستند که آنها را می‌توان با غلظت‌های مور دنیاز با آب مخلوط و تهیه نمود. کودهای مایع می‌توانند انتخابی مناسب جهت برداشت محصولی باکیفیت و در نتیجه افزایش درآمد کشاورزی باشند. بهترین حالت مصرف کودهای مایع، روش محلول‌ پاشی از طریق برگ‌های گیاه است که از قابلیت جذب بالایی به‌ وسیله‌ی گیاه برخوردار می‌باشد. کودهای مایع قابلیت انحلال صددرصد در آب را داشته و به‌سرعت در دسترس گیاه قرار می‌گیرند. هچنین استفاده از کودهای مایع برای درختانی که ریشه‌هایی بسیار عمیق دارند، بطوریکه برآورده نمودن نیازهای تغذیه‌ای آنها بسیار سخت است، راهکاری بسیار مناسب است.

 

نکات مهم در هنگام استفاده از پتاسیم مایع

 • قبل از مصرف دستورالعمل آن به دقت مطالعه شود.
 • از دسترس اطفال دور نگاه داشته شود
 • شکل ظاهری آن مایع تیره رنگ است.
 • شرکت سازنده تنها آنالیز محصول را تضمین می کند و مسئولیتی در مقابل سوء مصرف یا نگهداری نادرست ندارد.
 • در محل تمیز و خشک و در دمای 5 تا 25 درجه سانتی گراد نگهداری شود.

 

برای خرید کود و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.