فروشگاه

باکیفیت ترین پلت مرغی

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

باکیفیت ترین پلت مرغی

مدت زمان مطالعه : حدود 7 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

 

پلت مرغی
با کیفیت ترین و بهترین پلت مرغی

باکیفیت ترین پلت مرغی ، پلت مرغی LIFE است.

پلت مرغی LIFE ، یک نوع کود کاملا ارگانیک ، برگرفته از طیور برتر گوشتی و سالنی ، کاملا خشک و استریل شده و فاقد تخم علف و هر گونه کود دامی و گاوی است که حاوی NPK ،هیومیک ، گوگرد محلول و سرشار از از ریز مغذی می باشد. اگر بخواهیم پلت مرغی LIFE را با دیگر کودهای حیوانی مقایسه کنیم باید بگوییم 100% مرغی و باکیفیت ترین پلت مرغی است. گیاهانی که توسط پلت مرغی تقویت می شود درست و به موقع جوانه میزند گل میدهند و میوه تولید می کننند. علاوه بر آن گیاهان و محصولات باغی یا زمینی که پلت مرغی روی آن موثر بوده دارای دانه های سالم تر و بیشتری تولید و بازدهی محصولاتشان نیز بالاتر بوده و محصولات درشت تر ، با کیفیت تر ، خوش طعم تر ، خوش رنگ تر ، خوش بوتر و پر خاصیت تر هستند.

 

فواید استفاده از پلت مرغی

1. پلیت مرغی ارگانیک و غیرشیمیایی است

یکی از آرزوهای مزرعه داران و فعالان در صنعت کشاورزی طبیعی بودن و باکیفیت ترین پلت مرغی است.

2. پلیت مرغی نقش اصلاح‌کنندگی در صنعت کشاورزی دارد

پلت مرغی رشد گیاهان را قدرت بخشیده و خاک را اصطلاح می‌کند.

3. پلت مرغی کاربرد گسترده ای دارد

پلیت مرغی در بوته‌زارها ، زمین‌های کشاورزی ، چمن‌زارها ، باغ‌های میوه و مزارع پرورش گل و انواع خاک‌ها کاربرد دارد.

4. پلیت مرغی مقرون به صرفه است

پلت مرغی باوجود مزایای چشمگیری که برای مزارع و باغات دارد ، بسیار مقرون به صرفه است. منبع در دسترس این کود طبیعی ، به علاوه فرآیند آسان تهیه آن ، دلیل ارزان‌ قیمت بودن پلیت مرغی است.

 

فواید پلت مرغی برای گیاهان

کشاورزان و باغدارانی که به دنبال تولید محصولات باکیفیت هستند ، حتی کسانی که اهل پرورش گل و گیاه در حیاط منزل هستند می توانند با استفاده از پلت مرغی که دارای نیتروژن است خاک گیاه را تقویت کرده تا باعث رشد گیاه شود.

فواید پلت مرغی برای گیاهان همین قدر برایتان بگویم که این کود نه تنها تامین کننده مواد مغذی برای خاک است ، بلکه با اضافه کردن کود پلت مرغی به لحاظ تجزیه و رها کردن ازت ، برای ریشه گیاه خوب بوده و سبب تامین ازت مورد نیاز گیاه در مراحل مختلف می شود.

فواید کود پلیت مرغی برای باغات میوه

از آنجا که کود پلت مرغی دارای مقادیر زیادی عناصر غذایی است . با استفاده از آنها در باغ های میوه می توان به حاصلخیزی خاک افزایش داد. پلیت مرغی برای باغات در رشد و پروش سبزیجات ، درختان پسته ، گردو،انار ، زعفران،گوجه فرنگی،مرکبات و غیره مفید است.

کود پلت مرغی یک کود غیر شیمیایی موثر برای گیاهان باغی است و منبع نیتروژن برای گیاه به شمار می رود. نیتروژن اصلی ترین ماده مغذی مورد نیاز گیاه برای رشد ریشه و برگ درختان در باغات میوه است. کود مرغی هم که در فرآیند تولید تبدیل به پلیت شده به راحتی با خاک ادغام شده و مواد مورد نیاز گیاه را به خوبی تامین می کند.

گیاهپزشکان معتقدند ماده مغذی ازت که به مقدار زیاد در پلیت مرغی وجود دارد ، به رشد برگ و سبزینگی گیاه کمک می کند.

پلت مرغی نیز با تقویت گل ها ، روند رسیده شدن و رشد میوه ها را سرعت می بخشد.

بهترین زمان مصرف کود پلت مرغی برای باغات میوه

کود مرغی غنی زمان مصرف ندارد و هر زمان که مایل باشید می توانید از آن استفاده کنید.

اما بهتر است از پلت مرغی برای باغ های میوه در فصل پاییز که بهترین زمان برای تجزیه کود مرغی آزاد سازی عناصر موجود استفاده کنید.

استفاده از پلت مرغی در فصل بهار به خاطر هدررفتن روی ازت ، عملیات کشت را به تاخیر می اندازد و باعث افزایش فشردگی خاک می شود. بیشتر کشاورزان و باغداران از کود پلت مرغی در فصل تابستان و زمستان استفاده می کنند.

طریقه مصرف پلت مرغی برای باغات میوه

نوع مصرف پلت مرغی برای باغ های میوه به زمان استفاده از آن بستگی دارد. اگر قبل از کاشت قصد استفاده از کود پلت مرغی را دارید بهتر است کاملا آن را با خاک مخلوط کنید.

1- باید پلت ها را به طور یکسان روی خاک پخش کنید سپس کود را به خوبی با خاک مخلوط کنید.

2- درآب و هوای خشک پس از مخلوط کردن پلت با خاک نیاز به آبیاری زمین دارید.

3- استفاده از پلت مرغی برای درختان باغ در فصل رشد کمی متفاوت است. در این مرحله باید کود را به طور مساوی روی خاک و اطراف گیاه مستقر بپاشید و به آرامی کود را با خاک مخلوط کنید ، در این مرحله باید خیلی مراقب ریشه گیاه باشید که زخمی نشده و  آسیب نبیند. پس از آن می­توانید زمین را کاملاً ابیاری کنید. دقت داشته باشید بذر گیاه ممکن است در اثر سمیت آمونیاک جوانه نزند و یا گیاهچه حاصل از آن از بین برود. پس در میزان مناسب مصرف دقت کافی را به عمل بیاورید.

4- برای مصرف پلت مرغی برای باغات و درختان میوه و بهره مندی از فواید آن می توانید کنار طوقه گیاه را با فاصله کم و متناسب با اندازه گیاه چال کنید و پس از ریختن پلت ها درون چاله، آن را با خاک بپوشانید.

 

نیاز مرکبات به کود پلت مرغی

کود دهی مرکبات با انواع کودهای آلی باعث حفظ قدرت رویش و میوه دهی درخت می شود. مرکبات در طول سال نیاز به سه بار کوددهی دارند که بهتر است در اسفند ، اردیبهشت و مرداد باشد.

نیاز مرکبات به کود مرغی پلت شده
بهترین زمان مصرف پلت مرغی برای مرکبات

دقت داشته باشید که هر بار به یک اندازه کود آلی یا همان پلت مرغی را به مرکباتی مانند پرتقال، نارنگی و…برسانید. اگرمیزان کود بیشتر از حد معمول شود مرکباتی با پوست ضخیم تر تولید خواهید کرد اگر متوجه شدید رنگ برگ های مرکبات تان سبز تیره شده ورشد میوه ها زیاد شده بهتر است یکی از دفعات کود دهی را کاهش دهید. نگران ریزش برگ های زرد مرکبات در فصل زمستان نباشید چون ریزش برگ درختان همیشه سبز در زمستان امری طبیعی و عادی است.

 بهترین زمان مصرف پلت مرغی برای مرکبات

بهترین زمان مصرف پلت مرغی برای باغ های میوه و مخصوصاً مرکبات از اواخر دی ماه تا نیمه بهمن ماه است. از مصرف کود پلت مرغی در فصل پاییز برای مرکبات بپرهیزید ، چون سبب هدررفتن عناصر غذایی کود در اثر بارش های زمستانی می شود. در فصل زمستان هم چون زمین پوشش گیاهی نداشته و لخت است میزان هدر روی عناصر غذایی موجود در زمین بیشتر می شود.

کود مرغی پلت شده را همان طور که قبلاً اشاره شد باید به فاصله نیم متر از تنه درختان و نهال ها در سطح باغ پخش کرد. مقدار مصرف کود مرغی پلت شده در هر هکتار بر اساس آزمون کود و خاک تعیین می شود. فراموش نکنید مصرف بی اندازه کود مرغی بدون توجه به میزان ازت موجود در آن موجب تاخیر میوه دهی ، افزایش خطرات بیماری ها ، خسارت سرمازدگی و باد می شود.

نیاز درختان سیب ، انار ، گردو ، پسته و غیره به پلت مرغی

میزان مصرف کود پلت مرغی برای درختان جوان و بالغ متفاوت است. استفاده از پلت مرغی برای باغ های میوه باید به روش چالکود و در سایه انداز درخت باشد:

نیاز درختان سیب، انار، گردو، پسته و غیره به پلت مرغی
پلت مرغی برای باغ های میوه
  • درختان جوانی که ۱ تا ۲ سال از کاشت شان می­گذرد به حدود ۳۰۰ گرم کود نیاز دارند.
  • درختان کوچک ۲ الی ۳ ساله به ۵۰۰ گرم کود نیاز دارند.
  • درختانی که ۳ تا ۴ سال از عمر کاشت شان می گذرد، حدود ۶۸۰ گرم کود پلت مرغی نیاز دارند.
  • درختان بالغ ۴ تا ۵ ساله نیاز به ۹۰۰ گرم کود مرغی دارند.

 

 

 

 

برای خرید و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.