فروشگاه

شگفت انگیز ترین کود برای درخت گردو

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

شگفت انگیز ترین کود برای درخت گردو

مدت زمان مطالعه : حدود 2 دقیقه

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

 

شگفت انگیز کود برای درخت گردو کود مرغی LIFE است که جزو یکی از بهترین کودهای غیر شیمیایی می باشد. این کود حاوی سه عنصر اصلی می باشد که درخت گردو به آن نیاز دارد. کود مرغی LIFE تشکیل شده از نیتروژن ، فسفر و پتاسیم است که تمامی درختان گردو به آن نیاز دارند. نیتروژن (تقویت درخت گردو) ، فسفر (در رشد گیاه نقش مهمی دارد) و پتاسیم (به غیر از تقویت درخت گردو محافظت درخت در برابر بیماری ها و خشکسالی).

با استفاده از کود مرغی یکی از دغدغه های باغداران برطرف میشود چون باعث تحریک ریشه میشود ، ریشه انرژی خود را دریافت میکند و باعث پربارشدن ، درشت شدن و افزایش محصول میشود و باغداران میتوانند محصولات با کیفیت و بیشتری برداشت کنند

 

کود مرغی برای درخت گردو

کود های مرغی بسیار پیش می آید که به صورت خشک و گلوله ای توسط مراکز فروش کود در دسترس است و کود غیر شیمیایی خوبی است.

فرم های خشک،گلوله ای و پودرمی شود از بستر مرغ های خانگی تازه متمایز هستد که بهتر است در توده کمپوست استفاده بشود.

 

چرا از کود مرغیLIFE استفاده کنیم؟

کود مرغیLIFE یکی از رایج ترین کودهای غیر شیمیایی و شگفت انگیز ترین کود برای درخت گردو در بازار تامین نهاده ایران است. منبع مفیدی از نیتروژن ، ماده مغذی اصلی مورد نیاز گیاهان برای رشد برگ سبز است.

 

انواع کود مرغی

 1. گرانوله
 2. پلت
 3. مایع

 

**مقاله پیشنهادی پلت مرغی برای باغات **

 

 

چرا درخت گردو نیاز به کود مرغی دارد

از آنجایی که خاک ایران بسیار ضعیف است و به مرور زمان مواد الی خاک از بین میرود نیاز به تقویت دارد. کود مرغی برای درخت گردو از بهترین کودهای حیوانی محسوب میشود که شامل مزایای زیر میشود:

کود مرغی برای درخت گردو
چرا درخت گردو نیاز به کود مرغی دارد
 1. کودهای شیمیایی موجب آسیب رساندن به محیط و انسان ها می شوند اما کود مرغی هیچ خطر و آسیبی برای محیط زیست و انسان ها ندارد.
 2. حفظ و زنده مانده زمین های زراعی و افزایش حاصلخیزی خاک
 3. افزایش میزان باردهی و کیفیت در درختان و گیاهان
 4. کمک به مرغداران برای از بین بردن فضولات

 

 

 

نکات مهم در استفاده از کود مرغی

 1. نکاتی که باید هنگام استفاده از کود مرغی رعایت بشود:
 2. اینکه مرغ ها سالم بوده باشند و بیماری آنفولانزا در میان آنها نبوده باشد.
 3. در هنگام استفاده از کود مرغی نهال گردو حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید و بعد از آن هم بخوبی دست خود را به مدت ۲۰ ثانیه بشویید.
 4. زمان استفاده را در نظر داشته باشید تا بهره وری خوبی را مشاهده کنید مثلا در اوایل کاشت نهال گردو می توانید بازدهی بهتری را شاهد باشید.
 5. فراموش نکنید استفاده بیش از حد از هر چیزی می تواند مضر باشد .استفاده از کود باید به اندازه و با بررسی خاک انجام سود وگرنه زیاده روی در استفاده از عناصر می تواند موجب کاهش کیفیت محصولات شود.

 

برای خرید این محصول و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.