فروشگاه

استفاده از پهباد در کشاورزی

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

استفاده از پهباد در کشاورزی

مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

 

ساخت پهباد یکی از فناوری هایی است که با ساخت آن پیشرفت چشمگیری در صنعت کشاورزی به وجود آمده است. استفاده از پهباد در زمینه کشاورزی تاثیر بسزایی دارد. باعث شده که مراقبت از زمین های کشاورزی بیشتر بشود و بازدهی محصولات افزایش پیدا کند که این افزایش کاملا قابل مشاهده بوده و جای هیچ انکاری نیست.

 

مزایای استفاده از پهباد

  1. سمپاشی
  2. پاشیدن و کاشت دانه
  3. نظارت بر آبیاری

 

سمپاشی با پهباد

یکی از بهترین و رایج ترین کاری که میتوان برای سمپاشی کردن زمین های خود انجام داد استفاده از پهباد است. سمپاشی از طریق پهباد از روش های نوین به حساب می آید. البته سم پاشی به روش های مختلفی انجام میشود که بصورت سنتی بوده که میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

سمپاشی
سمپاشی با پهباد
  1. تراکتور
  2. دستی
  3. هواپیمای تک سرنشین

 

 

 

 

اگر از تکنولوژی های امروزی مانند پهباد برای سمپاشی استفاده بکنیم دیگر هیچ محدویت هایی که در روش های سنتی هست برای ما نداشته و ما خیلی راحت میتوانیم مشخصات زمین را در آن ذخیره کرده و پهباد تا بصورت منظم و خودکار این کار را انجام بدهد و با انجام این کار کل زمین سمپاشی می شود.

 

سوال خیلی از کشاورزان این است زمانی که زمین وسعت بالایی دارد و گیاه یا محصول بیمار در اواسط زمین قرار دارد چگونه میتوانیم از طریق پهباد آن را سمپاشی کنیم؟

کشاورزان میتوانند از پهبادهای دوربین دار استفاده کنند. پهبادهایی که دارای دوربین می باشند میتوانند با استفاده از دوربین گیاهان یا محصولات بیمار را شناسایی و تنها آن ها را سمپاشی کنند. با استفاده از این پهباد میتوانیم از زمان زیاد ، هزینه های بالا و گسترش بیماری جلوگیری کنیم.

 

 

کاشت بذر یا دانه با پهباد

کاشت بذر یا دانه
کاشت بذر یا دانه با پهباد

علاوه بر آنچه که درباره پهباد گفته شد از پهباد به غیر از سم پاشی میتوانیم در زمینه های دیگر هم استفاده کنیم.

یکی از کارهایی که میتوانیم با پهباد انجام داد کاشت بذر است. با دادن مختصات زمین به پهباد بذرپاش ، پهباد بطور منظم و یکنواخت بذرهای جامد را در زمین کشاورزی پخش میکند.

علاوه بر کاشت بذر میتوانیم از وسیله پهباد برای کوددهی هم استفاده کرد.

 

 

نظارت بر آبیاری با پهباد

یکی از مهم ترین و مشکل ساز ترین مسئله ای که در زمینه کشاورزی وجود دارد آبیاری زمین است که به درستی انجام نمیشود بخصوص زمین هایی که مساحت زیادی دارند.

در بحث کشاورزی آبیاری صحیح از اهمیت بالایی برخورد دار است. همانطور که هزینه زیادی در بر دارد میتواند به محصولات هم آسیب بزند.

آبیاری
نظارت بر آبیاری با پهباد

پهبادهایی که دارای دوربین های حرارتی هستند میتوانند از بخش هایی که زمین کشاورزی آب دریافت نکردند یا مناطقی که بیش از حد آب دریافت کردند را مشخص کرده و در شناسایی مشکلات سیستم آبیاری به ما کمک میکند.

با استفاده از اطلاعاتی که توسط پهباد جمع آوری شده میتوانیم به بهترین شکل تصمیمات لازم را برای چیدن سیستم آبیاری گرفت و از تجمع آب یا خشک شدن بخش هایی از زمین های کشاورزی مشکلات زمین را شناسایی و قبل از جدی شدن آن را رفع بر طرف میکنیم.

 

برای خرید کود و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.