فروشگاه

بهترین محصولات پاییزه کدام ها هستند

فهرست مطالب

هندوانه

مزایای هندوانه

مزایای هندوانه مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین

بیشتر بخوانید »
کود منگنز

ارزش کود منگنز

ارزش کود منگنز مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه  گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده   ارزش کود منگنز از آنجایی

بیشتر بخوانید »

بهترین محصولات پاییزه

مدت زمان مطالعه : حدود 2 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

کشاورزان و کسانی که در حوزه کشاورزی مشغول بکار هستند قصد دارند در پاییز کشت انجام بدهند که بتوانند از آن بیشترین میزان محصول را برداشت کنند و نتیجه بسیار خوبی داشته باشند. به همین دلیل سعی داریم در این مقاله به معرفی این محصولات بپردازیم و به شما بگوییم که بهترین محصولات برای کشت پاییزه شامل چه چیزهایی میشود.

 

 • لوبیا

لوبیا
پاییز زمان کاشت لوبیا است

انواع لوبیا به سرعت رشد می کند و تا زمان سرما می توان برداشت فراوانی داشت.تا رسیدن فصل زمستان به صورت پی در پی قابل برداشت هستند ،

یعنی کاشت در فواصل در طول فصل رشد. حتی می توانید لوبیا را درشهریور ماه شروع کنید. بیرون از منزل  مستقیماً در خاک بکارید. لوبیا معمولا در پاییز تحمل سرما را خواهد داشت.

 

 

 •  چغندرقند

یکی دیگر از بذرهایی که می‌توانید در شهریور یا یاپیز بکارید، چغندر‌قند است.

چغندرقند
بهترین زمان برای کاشت چغندرقند پاییز است

این محصول در هنگام کاشت باید به صورت عمیق در خاک کاشته شود تا در برابر سرما آسیب نبیند و محصولی خوبی به شما ارائه دهد.

از این گیاه برای مصارف بسیاری مانند تولید شکر یا قند استفاده می‌گردد. همچنین چغندر‌قند دارای ویتامین و مواد معدنی بسیاری مانند ویتامین A و C است که باعث می‌شود تا خیلی از افراد ریشه آن را برای دریافت این مواد مغذی استفاده کنند.

 

 

 

 • هویج

  هویج
  کاشت هویج بهترین محصول در پاییز است

هویج دارای ویتامین‌های بسیاری مانند ویتامین A است و برای بینایی و بسیاری موارد دیگر مفید است. به همین دلیل در بازار مصرفی فروش بسیاری دارد و نیاز است که در هر فصلی وجود داشته باشد. خوشبختانه هویج یکی از بهترین محصولات کشت پاییزه است و می‌توانید آن را در فصل پاییز بکارید. بعد از برداشت این محصول می‌توانید بدون دردسر و مشکل آن را ذخیره کنید و تا شش ماه از ماندگاری این محصول خیالتان راحت باشد و در مورد آن هیچگونه نگرانی خاصی نداشته باشید. این موارد باعث می‌شود که هویج دارای کشت زیادی باشد و بذر آن طرفداران بسیاری داشته باشد.

 

 • اسفناج

اسفناج یک سبزی پرخاصیت است که حساسیت خاصی به آب و هوا ندارد و جزء محصولات فصل خنک است.

اسفناج
اسفناج یکی از محصولاتی که جزو محصولات خنک است

با توجه به اینکه اسفناج یک گیاه روزبلند مى‌باشد کاشت آن باید در بهار و یا پائیز یعنى در روزهاى کوتاه انجام گیرد. بذر اسفناج را معمولاً ۶ هفته قبل از شروع سرمای شدید و یخبندان کشت می‌کنند. بنابراین بذر اسفناج را در مناطقى که داراى زمستان‌هاى ملایم هستند مانند نقاط جنوبى ایران به تدریج از اواسط پائیز تا اوایل اسفند مى‌کارند. اسفناج بهاره را هم مى‌توان در اواخر اسفند ماه به مجرد مساعد شدن هوا کاشت. رطوبت کافی هوا و خاک در رشد و نمو و کیفیت اسفناج اثر مثبت دارند. شما به راحتی می‌توانید آن را در گلدان یا باغچه بکارید از مزایای آن بهره ببرید. اسفناج نیاز به نور بسیار زیاد و آبیاری مرتب دارد و بهترین خاک برای پرورش اسفناج، خاک‌های عمیق لومی می‌باشد.

 

 

 

مقاله پیشنهادیکاشت محصولات در زمستان

 

 

 • شلغم

  شلغم
  شلغم یکی از محصولات پاییزه است

یکی از محصولاتی که در پاییز و مخصوصا در هنگام سرما‌خوردگی و سرما کاربرد بسیاری دارد و در بازار بسیار فروخته می‌شود، شلغم است. این محصول یکی از صیفی جاتی است که برای کاشت در پاییز بسیار مناسب است و دارای بازده بسیار خوبی می‌باشد. هنگامی که ریشه‌های این محصول در خاک دیده‌ شدن، شما می‌توانید اقدام به برداشت آن‌ها نمایید. به طور معمول این اتفاق در اواخر تابستان یعنی شهریور یا پاییز رخ می‌دهد.

 

 

 • پیازچه

یکی از سبزیجاتی که به راحتی می‌توانید در فضای داخلی خانه یا تراس خود پرورش دهید پیازچه است. این که گیاه بسیار خوشمزه و خوش طعمی است.

پیازچه
زمان کاشت پیازچه بهار و پاییز است

پیازچه مانند سیر و تره فرنگی از خانواده پیازی است و پیاز آن قبل از این که به طور کامل رسیده شود از زمین چیده می‌شود. شما می‌توانید در خانه و پشت پنجره نورگیر به راحتی این گیاه را پرورش دهید. زمان کاشت پیازچه بهار و پائیز است. بذر پیازچه نور کامل خورشید را به مکان نیمه آفتابی ترجیح می‌دهد و به سرما بسیار حساس است. آب فراوان در زمان رشد و نمو بر عملکرد محصول می‌افزاید. پیازچه احتیاج زیادی به نور دارد. بنابراین روزهای آفتابی در رشد و نمو گیاه بسیار موثر است. بستر کشت این گیاه می‌بایست همیشه مرطوب نگه داشته شود.

 

 

برای خرید این محصول و نحوه استفاده درست از آن میتوانید از کارشناسان تامین نهاده ایران مشاوره بگیرید. فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به آدرس https://taminnahade.com مراجعه نمایید.